Medialna EduAkcja Warszawy

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Medialna EduAkcja Warszawy

30 października 2017 @ 10:00 - 16:15

Temat przewodni tegorocznej konferencji Medialna EduAkcja Warszawy sformułowaliśmy w formie pytania: „Jak nowe media pomagają w zmianie społecznej?”. Chcemy wspólnie zastanawiać się, jak krytycznie i twórczo korzystać z nowych mediów i technologii, żeby rozwijać siebie i innych, wprowadzać społeczne zmiany i kształtować postawę obywatelską. Proponujemy spojrzenie na nowe media i technologie jak na narzędzia, które mogą pomóc kształtować otaczającą nas rzeczywistość, a także postawy – zarówno ludzi młodych, jak i dorosłych.

Nasze spotkanie będzie okazją do zadania pytań o relacje między społeczeństwem obywatelskim a społeczeństwem informacyjnym, o dostęp do zasobów, o granice wolności w sieci, o to jak edukować za pomocą mediów. Czy i czym różni się edukacja za pomocą mediów od edukacji o mediach? Jak ruch makerski wpływa na postawy konsumpcyjne? Jak istniejące aplikacje i nowe technologie wykorzystywać w kulturze i edukacji?

Codziennie poprzez media lub bezpośrednio w naszym otoczeniu możemy obserwować, jak na naszych oczach dokonują się ważne społecznie zmiany. Media mają ogromny wpływ na ten społeczny ruch. Jesteśmy przekonani, że właśnie w tym momencie warto wspólnie zastanowić się, jakie znaczenie ma refleksyjna edukacja o mediach i poprzez media, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi może ona wpływać na społeczną zmianę.

Dwa lata temu podczas pierwszej Medialnej EduAkcji mapowaliśmy tematy oraz instytucje i organizacje, które zajmują się tematem edukacji medialnej. Teraz chcemy zastanowić się po co nam edukacja medialna – zarówno nam jak jednostkom, jako i społeczeństwu. Konferencja jest spotkaniem różnych środowisk, które albo zajmują się edukacją medialną albo wykorzystują media jako narzędzia. Do udziału w spotkaniu zapraszamy animatorów, edukatorów, urzędników i nauczycieli z domów kultury, bibliotek, stowarzyszeń, fundacji, teatrów, muzeów, innych instytucji kultury, placówek oświatowych, szkół, przedsiębiorstw i grup nieformalnych. Chcemy kontynuować dyskusję, jak skutecznie realizować Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, aby stał się realnym wsparciem i narzędziem w podnoszeniu jakości edukacji medialnej w Warszawie.

Organizatorami konferencji są: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Mediateka START-META.

Medialna EduAkcja Warszawy

Szczegóły

Data:
30 października 2017
Godzina:
10:00 - 16:15
Witryna internetowa:
https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/warszawa/konferencja-medialna-eduakcja-warszawy-171167/